Etiket - düğün davetiyesi modelleri

Düğün Davetiyeleri

Düğün Davetiyeleri

Standart ebat dediğimiz 10×16 cm dir. Davetiyenin ön kısmı renkli arkası ise tek (Siyah) renktir. Amerikan Bristol dediğimiz kağıda (250 gram) basılır. Bu kağıdın kalitesi ön kısmı parlak arka kısmı ise mattır. Amerikan Bristol kağıdın ön yüzüne renkli baskı yapılır. arka kısmına ise sadece yazılar yazılabilir.

Davetiye Modelleri


[wpforms id=”256″ title=”false” description=”false”]

Daha fazla oku...

Davetiye Fiyatları

Düğün Davetiyeleri  ve Sünnet Davetiyeleri için Fiyatlarımız

10 x 16 cm Ön yüzü renkli ve Parlak olan Arka yüzü tek Renk Olan davetiyelerdir.
Bu davetiyelerin hepsi 1000 adet 120 Tl dir. (Resimli olması fiyat değiştirmez)

Önü Renkli Arkası tek renk davetiyelerde ebat büyük olması durumunda fiyatlar örnek olarak
10 x 22 cm de 150 Tl.
10 x 15 cm olursa 150 Tl.
20 x 16 cm olursa 250 Tl
Çift Tarafı Renkli Davetiyeler

Bu Davetiyelerin her iki tarafıda renkli ve parlaktır.
Ebadı 10 x 16 cm olursa 1000 adedi 150 Tl dir.
Ebat büyük olursa eğer örnek olarak 10 x 22 cm olursa
Fiyat 250 Tl olur.

Ortadan Katlamalı Davetiyeler
20 x 16 cm veya
10 x  32 cm açıldıında.
Dış kısımları renkli ve parlak. İç kısımları tek renk davetiyeler.
Bu davetiyelerin 1000 adedi 150 Tl dir.
Bu ebatlarda davetiyelerin hem dış kısmı hemde iç kısımları parlak olsun isterseniz bunu grafiker arkadaştan sormanız gerekecek.
Bu davetiye üzerinde kendi hayal dünyanızdan bize davetiye tasarımında fikirler sunabilir, grafikerimizi yönlendirebilirsiniz.
Eski Klasik davetiyelerde olduğu gibi sınırlı kalmayınız.

Daha fazla oku...

Davetiye Siparişi

Davetiye Siparişi

Davetiye Siparişi kesin sipariş değildir. Ön izleme isteme formudur. Formu doldurduktan sonra gün içinde size ön izleme gönderilir. Mail adresinizi kontrol ediniz. Eğer ön izleme gelmediyse davetiye formunuz elimize ulaşmamış demektir. Mailinize bakarken bazen istenmeyen bölüme düşmektedir. Mail kutunuzda gereksizler bölümünü de kontrol etmeniz gerekmektedir. Davetiye formunu doldururken resim gönderiyorsanız gönderildi ibaresi çıkana kadar bekleyiniz.
Ön izlemeniz geldikten sonra yazım hatası veya değişikliği mail kutunuzdaki yanıtla bölümünden bize yazınız. Tekrar size davetiyenizin ön izlemesi gönderilecektir. Bu işlem sizin tarafınızdan beğenilene kadar devam edecektir.
Davetiyenizin son halini kontrol ettiniz ve kabul ediyorsanız gönderdiğimiz maili cevaplayarak
“Yazım hatası yoktur son göndediğiniz ön izlemeyi onaylıyorum”
diye bize mail atmanız yeterlidir.

Sipariş Formu
—–

Daha fazla oku...

Kral Davetiye Hakkında

Kral Davetiye

Davetiye sektöründe bir çok marka ömrünü tüketirken, kalitesini koruyanlar ayakta kalabilmiş, sektörde adını kalıcı hale getirebilmiştir. Bunların başında Koza, Sedef ve Dilek gibi davetiyelerdir. Bu firmalar hem üretir hem de bayi sistemi ile satış yaparlar. Bayiler aracılığı ile yapılan işlerde ara komisyon ve bağlantılar sebebi ile davetiyelerin fiyatları oldukça yükselmektedir. İnsanımız da fiyatın yüksek olması kalitesin gösterir anlayışı hakim olduğundan dolayı bu tarz davetiyeler günümüze kadar gelebilmiştir. Görselliğe önem veren firmalar günümüz şartlarında ekonomik olmalarına da dikkat etmeye başladılar. Ar-Ge sini oluşturan ve yeni modeller çıkaran firmaların arasına “Kral davetiye” markasıyla giren firmamız müşteriye odaklanacak ve şekillenecektir. Sloganımız “Müşterinin Memnuniyeti” dir. Google‘ın “Her şey sonuç içindir.” anlayışına paralel olarak bizde diyoruz ki sonuçta Müşteri memnuniyetidir.

Müşteri memnuniyeti garantisini şu temel prensiplerimiz ölçüsünde vermekteyiz.

1- Belirlenen zaman içerisinde iş teslimi yapılır.
2-Müşterinin istediği davetiyenin ön izlemesi gönderilir ve kabul ettirilir. İzlemede ne ise teslimatta o yapılır.
3- Davetiyelerin fiyatları bellidir. Ne bir indirim nede artırım yapılır.
4- Çalışma sistemimizde sürece müdahale ettirilmez.

Davetiyeler 7 Gün içinde teslim (Ortalama 3 gün)

Normalde 3 – 4 günde gönderdiğimiz davetiyelere 7 gün şartı koymamızın sebebi, bir aksilik olması durumunda kalan 3 günde yeniden basmak için alınmış ek süredir. Bunu müşteriyi mağdur etmemek için aldığımız ve 10 yıldır bozmadan uyguladığımız bir prensibimizdir.

Davetiyeler önce mail adresinize ön izleme olarak gönderilir.

Gönderdiğiniz davetiye sipariş formundaki bilgiler doğrultusunda mail adresinize ön taslak gönderilir. Gelen ön izlemeyi beğenirseniz onay verirsiniz. Beğenmezseniz davetiyede değişiklik ister farklı bir davetiye modeli daha isteyebilirsiniz.

Davetiye Modelini hazır tasarım olarak göndermek isteyenler

Davetiye modelini kendim hazırladım.  Bunu göndersem yapabilir misiniz diyen değerli müşterilerimizden öncelikle verdiğimiz davetiye ölçüleri üzerinden hazırlamalarını rica ediyoruz. Resimlerin pikselinin yüksek olması baskı kalitesi açısından önemli. Ayrıca Photoshop veya freehand çalışılıyor ise CMYK modun da hazırlamaları gerekmektedir. Renk ayarlamalarını bu modda yapmaları halinde ellerine gelen davetiye aynı olacaktır.

Davetiye tasarımı

Kral Davetiye

Davetiye sektöründe 1 numara olacak şekilde hazırlanıyoruz. Sektöre Saygın Office olarak girdik. İşi marka tescil ile taçlandırıyoruz. Yeni davetiye markamız bundan sonra Kral davetiyedir. Bu markada davetiye modellerimizin yelpazesini genişletiyoruz.

Davetiye nasıl olsun veya nasıl olmasın?

Nasıl olmasın? Türkiye’de bu işi o kadar ileri boyuta taşıyan firmalar var ki… Bastıkları davetiyelerin yanı sıra artık sunabilecekleri hizmeti bir ajans boyutuna taşımışlar. Bazı firmalar müşterilerini memnun etmek için çekilişler düzenleyip onlara süslü gelin aracı, isim yazılı yüzük, çiçek, stüdyo fotoğrafları hediyesinde bulunuyor.

Tabi bu da müşteri memnuniyetiyle buluşunca, rekabet anlamına geliyor. Sundukları hizmetleri %20’ye varan matbaa indirimleriyle sunan firmalar karşısında en çok sevinenler tabi ki evlenecek olan çiftler oluyor doğal olarak.

Bu yıl, davetiye basımında en gözde olan şey şüphesiz ki taksitle basılan davetiyeler olacaktır. Uygulamalarda ortaya konan temiz işçilik, yurdun her yanına kargoyla verilen siparişleri ulaştırma imkânı, davetiye almak isteyen çiftlerin yaşadığı yere bağlı kalarak bir seçim yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor artık.

Sizin yapmanız gereken, davetiyeyi beğenmek, istediğiniz sayıyı girmek ve siparişi vermek. İster kredi kartına taksit, ister tek çekim ile kısa sürede kargo vasıtasıyla evinize ulaşıyor. Bu fırsatı değerlendiren çiftler, ülkemizde bu işi en iyi biçimde yapmak isteyen firmalara siparişi veriyorlar. Tabi bunun yanında yerel bir firmayla anlaşıp işi neticelendirenler de var.

Tabi bu noktada dijital baskının önemini unutmamak gerek. Bu sayede dış mekân ya da stüdyo fotoğrafları bile davetiyeleri süsleyebiliyor.

İlerleyen yıllarda davetiye sektörü ne duruma gelir hiç bilinmez. Lakin yan hizmetler neticesinde evlilik için bir sembol olmaya devam edeceği kesinlikle belli. Güzel bir düğünün ardından geçen mutlu yılların en önemli hatırası tıpkı fotoğraflar gibi düğün davetiyeleri de olacak, buna şüphe yok.

Davetiyelere dair en ilginç detay, Adana’da evlenen bir çifte ait. Kese kâğıdının üzerine davetiye metnini zımbalayan esnaf çift, hem müşterisi hem tanıdığı olan insanlara böyle dağıttılar. Adına da çapulcu davetiyesi dedikleri bu yöntem, ailelerinin başta tepkisini çekse de böyle bir karar alan çifte saygı duydular sonuç olarak.

Bunun yanı sıra piyasa da işçiliği oldukça fazla olan davetiyeler de var. Bu davetiyelere sahip olmak için geniş bütçe sahibi olmak gerek desek, yanlış demiş olmayız.  Kullanılan hamurdan baskıya, üstüne yapıştırılan bezli boncuklu işlemelere kadar fiyat değişkenlik gösteriyor.

Önemli olan evlenirken istediklerinin olması en önemli unsur ise her şeyin güzelini istemek elbette haktır. Hal böyle olunca zevkler biraz daha ön plana çıkıp bütçeleri zorlayabiliyor. Bundan şikâyetçi olan yok tabi.

Daha fazla oku...

Davetiyelerde dikkat edilmesi gereken hususlar

Düğün davetiyeleri hakkında

Davetiye Örnekleri

Davetiye resimleri

Düğün için dükkan dükkan, Pazar Pazar gezilir. En iyi eşyayı, en iyi çeyizi bulmak için uğraşılır. Her ürün için çok fazla çeşit var bu sektörde. Düğün için seçilmesi gereken en önemli ve ilk sıradaki şey düğün davetileridir. Öyle sıradan bir düğün davetiyesi olmaz düğün için. Aslında damat için sıradan olması çok önemli değildir. Davetiye konusunda en yoğun çabayı gelinler ayarlar. Onlar sanatçı ve estetik ruha sahip oldukları için binlerce çeşit davetiyenin hepsini tek tek inceleme gereğini hissederler. Peki davetiye alırken nelere dikkat etmek gerekir.

Davetiyelerde dikkat edilmesi gereken hususlar

Davetiyelerde dikkat edilmesi gereken son husus yazı ise yazı fontu dur. Verilmek istenen mesaj bu yazılar yoluyla iletileceği için bunlara çok dikkat etmek gerekir. Düğün davetiyeleri haber metinleri içerisine girer o yüzden yazı fontları okuyucunun gözünü yormamalı ve okunaklı olmalıdır. Yazı boyutu 12 puntodan aşağı olmamalıdır.

Belirlenen bu kriterlere uyan davetiyeler istenen mesajı vermek için yeterlidirler. Bu kriterler dışında kalan davetiye zarfları gelin ile damadın inisiyatifine kalmıştır.

Yapılacak düğün mutlu bir evliliğin ilk adımıdır. Bu adımı atmadan önce bütün hazırlıklar iyice gözden geçirilmeli ve ona göre hazırlanmalıdır. Bu konuda damatlara çok büyük görevler düşünür. Onlar planlama kısmında gözlemci olarak kalsalar daha iyi olur. Gelinin isteklerine karşı çıkarak düğünü daha iyi hale getirmezler aksine gelini mutsuz bir düğünün içine sokarlar bu mutsuz düğünün sonucu da mutsuz bir evliliktir.

 

Daha fazla oku...