Etiket - düğün davetiyeleri sözleri

Düğün Davetiyeleri

Düğün Davetiyeleri

Standart ebat dediğimiz 10×16 cm dir. Davetiyenin ön kısmı renkli arkası ise tek (Siyah) renktir. Amerikan Bristol dediğimiz kağıda (250 gram) basılır. Bu kağıdın kalitesi ön kısmı parlak arka kısmı ise mattır. Amerikan Bristol kağıdın ön yüzüne renkli baskı yapılır. arka kısmına ise sadece yazılar yazılabilir.

Davetiye Modelleri


[wpforms id=”256″ title=”false” description=”false”]

Daha fazla oku...

Davetiyelerde dikkat edilmesi gereken hususlar

Düğün davetiyeleri hakkında

Davetiye Örnekleri

Davetiye resimleri

Düğün için dükkan dükkan, Pazar Pazar gezilir. En iyi eşyayı, en iyi çeyizi bulmak için uğraşılır. Her ürün için çok fazla çeşit var bu sektörde. Düğün için seçilmesi gereken en önemli ve ilk sıradaki şey düğün davetileridir. Öyle sıradan bir düğün davetiyesi olmaz düğün için. Aslında damat için sıradan olması çok önemli değildir. Davetiye konusunda en yoğun çabayı gelinler ayarlar. Onlar sanatçı ve estetik ruha sahip oldukları için binlerce çeşit davetiyenin hepsini tek tek inceleme gereğini hissederler. Peki davetiye alırken nelere dikkat etmek gerekir.

Davetiyelerde dikkat edilmesi gereken hususlar

Davetiyelerde dikkat edilmesi gereken son husus yazı ise yazı fontu dur. Verilmek istenen mesaj bu yazılar yoluyla iletileceği için bunlara çok dikkat etmek gerekir. Düğün davetiyeleri haber metinleri içerisine girer o yüzden yazı fontları okuyucunun gözünü yormamalı ve okunaklı olmalıdır. Yazı boyutu 12 puntodan aşağı olmamalıdır.

Belirlenen bu kriterlere uyan davetiyeler istenen mesajı vermek için yeterlidirler. Bu kriterler dışında kalan davetiye zarfları gelin ile damadın inisiyatifine kalmıştır.

Yapılacak düğün mutlu bir evliliğin ilk adımıdır. Bu adımı atmadan önce bütün hazırlıklar iyice gözden geçirilmeli ve ona göre hazırlanmalıdır. Bu konuda damatlara çok büyük görevler düşünür. Onlar planlama kısmında gözlemci olarak kalsalar daha iyi olur. Gelinin isteklerine karşı çıkarak düğünü daha iyi hale getirmezler aksine gelini mutsuz bir düğünün içine sokarlar bu mutsuz düğünün sonucu da mutsuz bir evliliktir.

 

Daha fazla oku...